Ettevõtte asutamine Eestis

Ettevõtte asutamine füüsilisest isikust ettevõtjana või juriidilise isikuna

Nõustamine ettevõtte asutamise protsessis

Raamatupidamine

Litsentside ja tegevuslubade taotlemise teenused

Õigusalane abi ettevõtte tegutsemise aja jooksul

ETTEVÕTE ASUTAMINE

Meie juristid aitavad teil asutada ettevõtte Eestis, olgu selleks füüsilisest isikust ettevõtja või juriidiline isik, tagades, et kõik nõutavad protseduurid ja dokumendid on korrektselt täidetud.

Meie teenuste hulka kuuluvad nii nõustamine kui ka kõikide vajalike dokumentide ettevalmistamine ja esitamine, samuti abi ettevõtte asutamisel notari juures ning hilisemate aruannete koostamine ja esitamine.

Meie teenused

MEIL ON VÕIMALIK PAKKUDA TEILE KA ALLJÄRGNEVAID TEENUSEID:

  • Notariaalseks tehinguks kõikide vajalike dokumentide ettevalmistamine eesti keeles (vajadusel nende kooskõlastamine kliendiga). Kõik sellega kaasnevad nõustamised.
  • Kliendile mugava päeva ja kellaaja broneerimine notari juures dokumentide allkirjastamiseks.
  • Saatmisteenus notari juurde ja/või panka (vajadusel suuline tõlge notari juures, pangas) ja kõik vajalikud nõustamised uue ettevõtte avamise, maksustamise, pangas ettevõtte ja vajadusel isikliku arvelduskonto avamise kohta. Osakapitali sissemaksmine. Dokumentide esitamine äriregistrile. Vajadusel avalduse/taotluse koostamine Maksu- ja Tolliametile käibemaksukohustuslase registreerimisnumbri (KMKR) saamiseks.
  • Vajadusel osutame kõiki litsentsi (kauplemiseks, kaubaveoks jne) ja/või tegevusloa taotlemisega seotud teenuseid.
  • Vajadusel aitame raamatupidamisarvestuse pidamise ja aruannete esitamisega Maksu- ja Tolliametile, Statistikaametile ja Eesti äriregistrile.
  • Vajadusel õigusalane (VIP) abi kogu teie ettevõtte tegutsemise aja jooksul.
  • Vajadusel pakume iga raskusastmega ja eri keelesuundadel tekstide professionaalset tõlget (tõlkimine kõikidesse keeltesse, vandetõlge, notariaalne kinnitamine, apostill, legaliseerimine).
  • Vajadusel Maksu- ja Tolliametile avalduse/taotluse esitamine EORI numbri saamiseks.
  • Tagame pädeva informatsioonilise ja korraldusliku abi kõikides teie küsimustes vastavalt hinnakirjale või sõlmitud lepingule.

**** Uue ettevõtte asutamise alane teenus osutatakse pärast kogu summa laekumist arvelduskontole või meie büroo kassasse. Meie büroos võib maksta sularahas või ülekandega büroo pangakontole.

Õigusbüroo Stabimer garanteerib õigeaegse ja kvaliteetse teenuse. Loodame siiralt, et leiate meis usaldusväärse partneri kõikide teie küsimuste lahendamiseks EV territooriumil.

JURISTI TEENUSE HINNAD

Teenuse nimetus Maksumus
Nõustamisteenused Püsikliendi õigusalase teeninduse lepingu puudumise korral kehtivad kõikide teenuste puhul hinnakirjas märgitud hinnad.
Suuline õigusalane nõustamine büroos (lähtudes hinnast 100 eurot tunnis) Alates 25 EUR
*** Kõiki teenuseid, mis ei ole hinnakirjas ette nähtud, hindab osutaja iseseisvalt ning kooskõlastab tellijaga. Kokkuleppeline hind
*** Spetsialisti teenuste maksumus töövälisel ajal, pühade ajal või puhkepäevadel suureneb 2 korda.
*** Hinnad võivad muutuda sõltuvalt juhtumist ja konkreetsest töömahust (kooskõlastatuna kliendiga).
*** Hinnale lisandub käibemaks 22%
*** Eraldi juhtudel võivad hinnale lisanduda riigilõiv ja notaritasud (kooskõlastatuna kliendiga).
Tutvu kõigi teenuste hindadega

ETTEVÕTTE ASUTAMINE EESTIS

Vastavalt EV seadustele võivad ettevõtlustegevusega tegeleda ainult ettevõtjatena registreeritud isikud. Et ettevõtlusega tegeleda, peab omama teatud staatust ehk olema seadusega sätestatud korras registreeritud füüsilisest isikust ettevõtja või juriidilise isikuna. Mõlemad variandid on laialt levinud, kuid suur osa väikese ja keskmise suurusega ettevõtetest tegutseb just juriidiliste isikutena.

Juriidilised isikud jagunevad omakorda äriühinguteks ja mittetulundusühinguteks ning erinevad mitte ainult eesmärkide ja ülesannete vaid ka organisatsiooni vormi, juhtimise struktuuri ja tegutsemise korra poolest.

Ettevõtlustegevuse teostamiseks luuakse üksnes äriühinguid. Mittetulundusühingute eesmärgiks ei saa aga olla tulu teenimine, mistõttu neid ettevõtlustegevuseks ei kasutata. Äriühingutel on suur valik õiguslikke vorme, kuid enimlevinud vormiks väikese ja keskmise suurusega ettevõtluse puhul on osaühing (OÜ).

OSAÜHINGU (OÜ) ASUTAMINE

Osaühingu (OÜ) vorm sobib väikese ja keskmise suurusega äriühingutele, mille osanike arv ei ületa 10 inimest. Osaühingu osa väikseim osaväärtus on 1 sent.

Eestis puudub nõue direktori olemasolu kohta, kuna kogu vastutust ettevõtte tegutsemise ja raamatupidamisarvestuse pidamise eest kannavad juhatuse liikmed.

  • Ettevõtte asutajal võib olla ükskõik milline kodakondsus ja ta võib elada ükskõik millises maailma riigis.
  • Alates 1. detsembrist 2014. aastast võivad kõik välismaalased taotleda digitaalset isikutunnistust või e-residentsust. Digitaalne ID-kaart (e-residendil) võimaldab välismaalasel dokumente arvuti juurest lahkumata digitaalselt allkirjastada. Välismaal viibival aktsionäril või osanikul on võimalik osaleda vajalikel hääletustel samamoodi arvuti juurest lahkumata ja Eestit külastamata, mis lihtsustab oluliselt asjaajamist välismaa ja Eesti ettevõtete vahel.

VAJALIKUD DOKUMENDID JA
INFORMATSIOON UUE ETTEVÕTTE REGISTREERIMISEKS EESTIS

  1. Kõikide asutajate/ juhatuse liikmete passide koopiad (pildiga lehekülg), dokumendid.
  2. Kõikide asutajate/ juhatuse liikmete kontaktandmed (telefoninumber, e-post, elukoha aadress).
  3. Kui asutajaid on mitu, tuleb märkida osade nimiväärtus ja arv, samuti nende jaotus osanike vahel (eurodes ja protsentides).
  4. Uue ettevõtte avalikult kättesaadav e-posti aadress.
  5. Samuti tuleb märkida see, milline on uue ettevõtte registreerimise hetkel sissemakstava osakapitali suurus.
  6. Uue ettevõtte nimi. Ettevõtte nimesse tasub suhtuda võimalikult suure tõsidusega, kuna ka nimi mängib suurt rolli ettevõtte tulevikus.
  7. Juriidiline aadress, mida kavatsete oma uue firma ettevõtlustegevuse jaoks kasutada. Kui teil puudub juriidiline aadress, on meie bürool võimalik pakkuda oma juriidilist aadressi piiramata tähtajakskuid seda tingimusel, et teie ettevõte hakkab kasutama meie raamatupidamis- ja õigusalast teenindust.
  8. Tuleb märkida, millega täpselt uus ettevõte tegelema hakkab (äritegevuse liik).
  9. Kõik uue ettevõtte asutajad peavad osalema ettevõtte registreerimisel notari juures.
  10. Kui esindate kedagi volituse alusel, tuleb võimalikult vara enne notariaalset tehingut esitada meile eestikeelne notariaalne volikiri. Kui teie volitus vajab tõlkimist, on meie büroo valmis tõlke- ja notariaalse kinnitamise teenust osutama vastavalt büroos kehtivale hinnakirjale.
  11. Andke teada täpne aeg ja päev, millal plaanite notari juures tehingut sooritada.

NÕUDMISED EESTI OSAÜHINGUTELE

Kohustuslik registreerumine Eesti äriregistris.
 Vähemalt üks osanik.
 Vähemalt üks juhatuse liige. Juhatuse liikmeks ja osanikuks võib olla sama isik.
 Juriidiline aadress Eestis.
 Kohustus raamatupidamisarvestust pidada.

EESTI ETTEVÕTTE ARUANDLUSED

1. Eesti Maksu- ja Tolliametile

Juhul, kui Eesti ettevõttel (OÜ) on vastav käibemaksukohustuslase registreerimisnumber ehk KMKR või on ettevõttes töötajad, kellega on sõlmitud töölepingud, esitatakse igakuiselt järgmised aruanded:

a) 10. kuupäevaks –  tulu- ja sotsiaalmaksude kohta;
b) 20. kuupäevaks – käibemaksu kohta.
Juhul, kui Eesti ettevõttel (OÜ-l) on käivet EL-i territooriumil, esitatakse lisaks ülalmainituile igakuiselt veel järgmine aruanne:
c) 20. kuupäevaks – kauba käibe kohta EL-is.

2. Eesti äriregistrile

d) Iga aasta 30. juuniks (kui põhikirjaga ei ole sätestatud teisiti) peab Eesti ettevõte esitama kindlaksmääratud vormis majandusaasta aruande oma tegevuse kohta möödunud majandusaastal (alates 01.01 kuni 31.12).

4. Eesti keskpangale (Eesti Pank)

f) Igas kvartalis esitavad aruande vaid need Eesti ettevõtted, kellel on välismajandustegevus ja kelle keskpank oma kriteeriumite alusel välja valib.

3. Eesti Statistikaametile

e) Igas kvartalis / igakuiselt esitavad aruande vaid need Eesti ettevõtted, kelle Statistikaamet oma kriteeriumite alusel välja valib.

EESTI ETTEVÕTTE (OÜ) MAKSUSTAMINE

Eesti põhiliste maksude määrad:
– ettevõtte tulumaks 0%
– sotsiaalmaks 33%
– käibemaks (VAT) 22%
– füüsilise isiku tulumaks 20%
– dividendidele kohalduva juriidilise isiku tulumaksu määr on 20/80. Regulaarselt makstavatele dividendidele kohalduva juriidilise isiku tulumaksu määr on 20/80 ning füüsilisele isikule makstud dividendidelt täiendavalt kinnipidamisele kuuluva tulumaksu määr on 7%.
– töötukindlustusmakse: töötajale – 1,6%;   tööandjale – 0,8%

Samuti on olemas maamaks, hasartmängumaks, tollimaks, aktsiisid, raskeveokimaks.

MAKSUVABA TULU:

Alates 2023. aastast on inimesele, kes ei ole jõudnud vanaduspensioniikka, tulumaksuvaba aastas 7848 eurot ehk kuus 654 eurot ning inimesele, kes on jõudnud vanaduspensioniikka või jõuab 2023. aasta jooksul vanaduspensioniikka, tulumaksuvaba aastas 8448 eurot ehk kuus 704 eurot. https://www.emta.ee/eraklient/maksud-ja-tasumine/maksusoodustused/maksuvaba-tulu-arvestamine

TÖÖTASU:

– miinimumpalk: 820 EUR/kuu
– tunnitasu alammäär: 4,86 EUR/tund

  • Eesti maksusüsteemi eeliseks on see, et jaotamata kasumit ei maksustata. Ettevõtte tulu maksustatakse suuruses 20/80 (25%) kuni 31.12.2018 ainult dividendide väljamaksmise korral.
  • Palga maksmine (juhatuse liikmele) ei ole kohustuslik.
  • Eesti pangas arvelduskonto avamine toimub vastavalt panga hinnakirjale. Ettevõtte pangakontot võib hallata kõikjal, kus on internet.

Saatke meile oma päring

Meie büroo spetsialistid pakuvad asjatundlikku abi järgmistes küsimustes:

  • ettevõtte asutamine
  • ettevõtte ümberkujundamine ja likvideerimine
  • osakapitali suurendamine ja vähendamine
  • äriühingu põhikirja ja muude dokumentide koostamine
  • juhatuse liikmete ja osanike vahetus
  • ettevõtte raamatupidamisarvestuse pidamine
  • maksuküsimuste lahendamine ja nõustamine
  • ärinime ja kaubamärgi registreerimine
  • lepingute koostamine ja ülevaatamine
  • muud ettevõtlusega seotud küsimused

Meie spetsialistid annavad nõu ja aitavad leida lahendusi erinevatele probleemidele, sealhulgas ettevõtte asutamine, dokumentide ettevalmistamine ja esitamine.

    Mida varem te oma probleemiga juristi poole pöördute, seda rohkem on tal võimalusi teid aidata!

    Stabimer Õigusbüroo OÜ

    Individuaalne lähenemine, vastastikku kasulikud koostöötingimused ja range konfidentsiaalsus võimaldavad meil pakkuda laia teenuste valikut.

    Otsime pidevalt kohtuvaidluste lahendamiseks alternatiivseid võimalusi, mis sageli osutuvad efektiivseks ja kasulikuks mõlemale poolele.

    Aitame klientidel kaitsta ja taastada oma õigusi, koostada selleks vajalikke dokumente ning osutame õigusabi järgmistes valdkondades:

    • Tsiviilõigus
    • Asjaõigus
    • Võlaõigus
    • Perekonnaõigus
    • Äriõigus
    • Haldusõigus
    • Kriminaalõigus
    • Pärimisõigus
    • Tööõigus
    • Maksuseadus
    • Meditsiiniõigus
    • Lepinguõigus
    • E-kaubandus

    Meie eelised

    • Töötamine üle kogu Eesti ja vajadusel ka välismaal
    • Operatiivsuse tagamiseks võimalus juristil minna kliendi juurde kohale
    • Ettemaksuta ja ajalise piiranguta nõustamine
    • Pädevus töösse võetavates küsimustes
    • Konfidentsiaalsus ning ametisaladuste hoidmine
    • Professionaalne seaduste rakendamine
    • Pidev teadmistepagasi täiendamine ja kvalifikatsiooni tõstmine
    • Kohusetundlikkus
    • Vastutustundlikkus võetud kohustuste suhtes
    • Heatahtlikkus ja avatus suhtlemisel kliendiga
    STABIMER ÕIGUSBÜROO OÜ krediidireiting